Zmiany organizacji ruchu drogowego

Akcja „Znicz 2018” - zmiany w organizacji ruchu

Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Od 31 października do 5 listopada na terenie całego kraju będą prowadzone działania "ZNICZ". Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich. Już dziś informujemy o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego na terenie Mysłowic.

W związku ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych”, w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na terenie Mysłowic i zapewnienia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby bliskich, podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu w poszczególnych dzielnicach w dniach od 31 października do 3 listopada 2018r.

W dzielnicy Brzęczkowice, na ul. Hlonda od skrzyżowania z ul. Nygi do skrzyżowania z ul. Wały 10 wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi (znaki B-36). Policjanci zalecają parkowanie samochodów na pobliskich parkingach sklepowych i osiedlowych.

Na Brzezince na ulicy Cmentarnej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Piaskowej do cmentarza i na ul. Nowocmentarnej do ul. Nowochrzanowskiej.

W dzielnicy Wesoła dojazd do cmentarza możliwy będzie ul. Obrońców Westerplatte od ul. 3-go Maja. Na Ul. Wiosny Ludów wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (wyjazd z cmentarza).

W dzielnicy Morgi droga łącząca ul. Graniczną z ul. Sienkiewicza przy posesji 47 (przystanek autobusowy Morgi Kościoł) będzie drogą jednokierunkową - wyjazd na ul. Sienkiewicza od ul. Granicznej.

Apelujemy do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Do kierowców apelujemy o ściągnięcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę.