Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

  Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

 2. "Kontrola drogowa - Pieszy" - działania mysłowickiej drogówki

  Wczoraj zakończyła się akcja mysłowickiej drogówki „Kontrola drogowa – Pieszy”. W trakcie działań stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Bacznie przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych. Prowadzone cyklicznie działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 3. Komendant podziękował za obywatelskie ujęcie

  Dwóch mieszkańców Mysłowic uniemożliwiło dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Dzięki determinacji młodych mężczyzn, którzy jechali za volkswagenem passatem, a następnie zabrali nieodpowiedzialnemu kierującemu kluczyki, być może nie doszło do tragedii. Komendant mysłowickiej jednostki podziękował obywatelom za wzorową postawę.

 4. Kierowcy uważajcie na drodze!

  Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze. Odczuwana od kilku dni wiosenna aura, powoduje, że kierowcy pewniej naciskają na pedał gazu. Niestety, różnica temperatur pomiędzy zamarzniętą jeszcze ziemią, a nawierzchnią jezdni może powodować miejscowe oblodzenie drogi. Kierowcy, uważajcie!

 5. Dzisiaj działania "Kontrola drogowa - Pieszy"

  Dzisiaj na terenie Mysłowic policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 6. Podsumowanie działań "TRUCK & BUS" w Mysłowicach

  Wczoraj na terenie Mysłowic policjanci drogówki, prowadzili działania pn."Truck & Bus". W czasie akcji mundurowi, skontrolowali w sumie 47 pojazdów, w tym 32 pojazdy ciężarowe i 2 autobusy. Dokładnie sprawdzano stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania tymi pojazdami, a także trzeźwość kierujących.

 7. Działania TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK& BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 8. Miał ponad 3 promile...nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez „drogówkę”

  Mysłowiccy policjanci na ul. Oświęcimskiej zatrzymali 39-letniego kierującego VW Golf. Kierowca posiadał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 9. Aparat z lunetą w rękach mysłowickiej „drogówki”

  Do soboty funkcjonariusze mysłowickiej drogówki korzystają podczas swojej służby z zestawu do automatycznej rejestracji wykroczeń – aparat z lunetą. Dzięki temu urządzeniu mogą zarejestrować wykroczenia „problemowe” mające wpływ na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 10. Kolejny nietrzeźwy "za kółkiem" wyeliminowany...

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach na ul. Wojska Polskiego zatrzymali 23-letniego kierującego pojazdem marki Daewoo Tico . Mieszkaniec Mysłowic nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a ponadto posiadał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę bez uprawnień na „podwójnym gazie” mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.