Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. POLICYJNA AKCJA "BEZPIECZNY PIESZY" NA MYSŁOWICKICH DROGACH

  Mysłowiccy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach miasta działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 2. KOLEJNY NIETRZEŹWY "ZA KÓŁKIEM" WYELIMINOWANY...

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach na ul. Świerczyny zatrzymali 65-letniego kierującego pojazdem marki Citroen . Mieszkaniec Mysłowic posiadał w organizmie blisko promil alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

 3. DZIŚ AKCJA „NURD” - PIESI POD SZCZEGÓLNYM NADZOREM

  Dzisiaj na terenie Mysłowic policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 4. NIETRZEŹWY KIERUJĄCY W RĘKACH MYSŁOWICKIEJ DROGÓWKI

  Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 55-letniego kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna posiadał w organizmie 0.83 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 5. KIEROWAŁ SAMOCHODEM WBREW WOLI SĄDU

  Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach pełniący służbę na terenie Mysłowic zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem Audi wbrew wyrokowi sądu zakazującemu mu siadania za kierownicą samochodu. Mieszkaniec Mysłowic odpowie za złamanie wyroku sądu, grozi za to do 3 lat więzienia.

 6. Trwają działania „ Bezpieczne Skrzyżowanie”

  Dzisiaj od godziny 8.00 na terenie Mysłowic policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczne Skrzyżowanie". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności, prowadzone są pod kątem kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jest to bowiem jedna z przyczyn zdarzeń drogowych.

 7. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "NURD"

  Mysłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili w sumie 49 wykroczeń.

 8. „BĄDŹ WIDOCZNY BĄDŹ BEZPIECZNY” Z MYSŁOWICKIMI MUNDUROWYMI

  W ramach akcji „Bądź Widoczny Bądź Bezpieczny” mundurowi z mysłowickiej komendy odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Nygi w Mysłowicach. Podczas spotkania stróże prawa przekazali młodzieży oraz seniorom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa. Tematem spotkania było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

 9. TRWAJĄ DZIAŁANIA "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach Mysłowic, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 10. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

  W piątek w Mysłowicach trwała policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci skupiali się głównie na tym, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. W czasie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili 50 kierowców, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu.