Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. POLICJANCI ZABEZPIECZĄ 74. EDYCJĘ TOUR DE POLOGNE

  Już wkrótce rusza Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. W dniach 29.07-04.08 2017 roku odbywa się 74. edycja wyścigu. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy dbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Przypominamy także kierowcom o utrudnieniach w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia.

 2. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "TRUCK & BUS"

  Wczoraj w całym województwie śląskim policjanci drogówki, prowadzili działania "Truck & Bus". W czasie akcji policjanci skontrolowali 55 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

 3. TRWAJĄ DZIAŁANIA ,,TRUCK-BUS"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych w województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Tuck-Bus”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i rzeczy.

 4. ZATRZYMANY ROWERZYSTA Z PROMILAMI

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach na ul. Kosztowskiej zatrzymali 58-letniego mieszkańca Mysłowic, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna posiadał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Teraz za swoją lekkomyślność odpowie przed sądem.

 5. BEZPIECZNIEJ NA POLSKICH DROGACH

  W pierwszym półroczu 2017 roku odnotowano znaczny spadek wypadków drogowych. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych i zabitych w wyniku zdarzeń drogowych. Bez wątpienia to zasługa wytężonej pracy polskiej Policji, zwłaszcza policjantów ruchu drogowego. Codziennie do służby na polskich drogach kierowanych jest ponad 4000 policjantów pionu ruchu drogowego.

 6. KOLEJNY NIETRZEŹWY "ZA KÓŁKIEM" WYELIMINOWANY...

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach na ul. Katowickiej zatrzymali 20-letniego kierującego pojazdem marki VW Golf . Mieszkaniec Mysłowic nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a ponadto posiadał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za jazdę bez uprawnień na „podwójnym gazie” mężczyźnie grozi wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

 7. DROGÓWKA ZATRZYMAŁA NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTE

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach na ul. Orła Białego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Mysłowic, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna posiadał w organizmie prawie blisko promil alkoholu. Teraz za swoją lekkomyślność odpowie przed sądem.

 8. PODSUMOWANIE AKCJI "PRĘDKOŚĆ" W MYSŁOWICACH

  Od piątku do niedzieli w naszym mieście trwała, policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Łącznie stróże prawa zatrzymali do kontroli 130 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

 9. NIETRZEŹWY KIERUJĄCY W RĘKACH MYSŁOWICKIEJ DROGÓWKI

  Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 45-letniego kierującego samochodem Nissan. Mężczyzna posiadał w organizmie 1,78 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 10. JUTRO DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

  Od jutra od godziny 6.00 do niedzieli do godziny 22:00 na terenie Mysłowic policjanci będą prowadzić akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.