Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Sprawdzali ustawienie świateł w pojazdach mieszkańców

  W minioną sobotę policjanci i diagności sprawdzali ustawienie świateł w pojazdach mieszkańców naszego miasta. Akcja przeprowadzona została na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Świerczyny 72 w ramach kampanii "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". Kolejne działania zaplanowane są na 7 i 21 listopada. Sprawdź ustawienie świateł w swoim samochodzie i oświetlaj, a nie oślepiaj!

 2. Akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

  Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania prowadzone będą we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w dniach 24 października oraz 7 i 21 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach.

 3. Jesienne bezpieczeństwo na drogach - zadbajmy o nie wspólnie

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym okresie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Zadbajmy więc, aby okres jesienny był przede wszystkim bezpieczny...

 4. O 52 km/h za dużo w obszarze zabudowanym

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 20-letniego mieszkańca Katowic, który na ulicy 3-go Maja przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Młody mężczyzna stracił już prawo jazdy za to wykroczenie na 3 miesiące. W jego przypadku może to mieć też swoje konsekwencje w niedalekiej przyszłości...

 5. Silesia Marathon - utrudnienia w ruchu

  Już w niedzielę 4 października 2020r. odbędzie się bieg uliczny "SILESIA MARATHON". Zawody zorganizowane są na terenie Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. W związku z powyższym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. W czasie biegu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

 6. Świeć przykładem – bądź widoczny!

  Dziś o godz. 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej inaugurujący 4. odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

 7. Road Safety Days

  W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 8. Bezpieczna droga do szkoły

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

 9. Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!"

  Wciąż wiele osób sądzi, że czerwone światło przed przejazdem kolejowo-drogowym jest tylko ostrzeżeniem, a nie kategorycznym zakazem wjazdu na tory. Znajdują się tacy, którzy uważają że przejechanie slalomem między opuszczonymi rogatkami to przejaw sprytu i oszczędność czasu, a nie skrajnej głupoty i igranie ze śmiercią. Dlatego powstała kampania Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, w którą włączyła się także Policja. Głównym celem kampanii jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o niebezpieczeństwach, jakie grożą na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę w tych miejscach.

 10. Bezpieczne wakacje 2020

  Nadszedł czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Koniec czerwca, lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Przez cały wakacyjny okres policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób odwiedzających. Mundurowi w tym okresie nadal będą prowadzić czynności związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a swoje zadania wykonywać z zachowaniem reżimu sanitarnego i przy użyciu środków ochrony osobistej.