Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Nie reagujesz - akceptujesz!
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. BMW z cofniętym licznikiem, kierowca pod wpływem alkoholu

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 63-letniego mieszkańca Katowic, który kierował bmw będąc w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie kontroli, zgodnie z nowymi przepisami, mundurowi sprawdzili także stan licznika pojazdu. Okazało się, że w samochodzie "ubyło" 88 tys. km. Modyfikacja stanu drogomierza zagrożona jest karą do 5 lat więzienia.

 2. Działania "Bezpieczne Ferie"

  W kilku województwach, w tym także w naszym, rozpoczynają się ferie zimowe. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich wyjeżdżających, jak i tych, którzy pozostaną w domach, Policja rozpoczęła ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Realizacja głównych zadań polegać będzie na przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale funkcjonariusze będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 3. Dwa potrącenia pieszych jednego dnia - uważajmy na drogach!

  Wczoraj na terenie miasta doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Na szczęście piesi nie odnieśli poważanych obrażeń i po przebadaniu przez lekarzy wrócili do swoich domów. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym trudnym okresie zimowym. Niekorzystne warunki atmosferyczne i coraz szybciej zapadający zmrok wpływają negatywnie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

 4. "Bezpieczne Ferie 2020" - autobusy do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 5. Ogólnopolskie działania policyjne "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"

  Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

 6. "Prędkość i hamowanie" - wspólne działania dla poprawy bezpieczeństwa pieszych

  Od czego zależy długość drogi hamowania? Jaką odległość w ciągu 1 sekundy pokonuje pojazd jadący z prędkością 50 km/h? Jakie są najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem pieszych? Na te i inne pytania odpowiadali policjanci oraz przedstawiciele Automobilklubu Mysłowickiego na specjalnie przygotowanym pokazie "Prędkość i hamowanie". Miejsce wybrane do tego pokazu nie było przypadkowe...

 7. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 8. Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!

  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

 9. Akcja „Znicz 2019” - zmiany w organizacji ruchu

  Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Od 31 października do 4 listopada na terenie całego kraju będą prowadzone działania "ZNICZ". Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich. Już dziś informujemy o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego na terenie Mysłowic.

 10. Kierowcy i piesi! Jesienią szczególnie uważajmy na drodze!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich - kierowców, rowerzystów i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.