Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Bezpieczna droga do szkoły

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

 2. Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!"

  Wciąż wiele osób sądzi, że czerwone światło przed przejazdem kolejowo-drogowym jest tylko ostrzeżeniem, a nie kategorycznym zakazem wjazdu na tory. Znajdują się tacy, którzy uważają że przejechanie slalomem między opuszczonymi rogatkami to przejaw sprytu i oszczędność czasu, a nie skrajnej głupoty i igranie ze śmiercią. Dlatego powstała kampania Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, w którą włączyła się także Policja. Głównym celem kampanii jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o niebezpieczeństwach, jakie grożą na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę w tych miejscach.

 3. Bezpieczne wakacje 2020

  Nadszedł czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Koniec czerwca, lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Przez cały wakacyjny okres policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób odwiedzających. Mundurowi w tym okresie nadal będą prowadzić czynności związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a swoje zadania wykonywać z zachowaniem reżimu sanitarnego i przy użyciu środków ochrony osobistej.

 4. Kontrole autokarów w okresie wakacyjnym

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące kontroli autokarów w Mysłowicach.

 5. Jednośladem bezpiecznie do celu - porady dla rowerzystów

  Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 6. Przed nami majowy weekend, nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie

  Długi weekend majowy to dla wielu z nas czas wypoczynku. Nad bezpieczeństwem osób, które wyruszą w podróż będą czuwać policjanci. Mundurowi kontrolować będą prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa oraz o zakazie zgromadzeń czy spotkań. Będziemy również zwracać uwagę na to czy osoby stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 7. Pijany kierowca - zareagowali świadkowie

  Odpowiednia reakcja świadków pozwoliła na zatrzymanie przez policjantów nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny 69-latek miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Równie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się jego małżonka, która także będąc w stanie nietrzeźwości podróżowała z nim na fotelu pasażera. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i stanie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

 8. Na "podwójnym gazie" i podrobionym "prawku"

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 31-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Stróże prawa mieli też zastrzeżenia, co do autentyczności dokumentu prawa jazdy, którym się posługiwał. Zgodnie z przepisami, za używanie podrobionego dokumentu może mu grozić do 5 lat więzienia.

 9. BMW z cofniętym licznikiem, kierowca pod wpływem alkoholu

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 63-letniego mieszkańca Katowic, który kierował bmw będąc w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie kontroli, zgodnie z nowymi przepisami, mundurowi sprawdzili także stan licznika pojazdu. Okazało się, że w samochodzie "ubyło" 88 tys. km. Modyfikacja stanu drogomierza zagrożona jest karą do 5 lat więzienia.

 10. Działania "Bezpieczne Ferie"

  W kilku województwach, w tym także w naszym, rozpoczynają się ferie zimowe. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich wyjeżdżających, jak i tych, którzy pozostaną w domach, Policja rozpoczęła ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Realizacja głównych zadań polegać będzie na przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale funkcjonariusze będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.