„Bezpieczny Autobus”

Nowa, bezpłatna e-usługa „Bezpieczny Autobus”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną e-usługę „Bezpieczny Autobus”, która pozwala, za pośrednictwem internetu, sprawdzić podstawowe dane o autobusie, autokarze czy innym pojeździe przewożącym więcej niż 9 osób. Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną e-usługę „Bezpieczny Autobus”, która pozwala, za pośrednictwem internetu, sprawdzić podstawowe dane o autobusie, autokarze czy innym pojeździe przewożącym więcej niż 9 osób. Na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu, aby uzyskać następujące informacje:

- posiadanie ważnego obowiązkowego badania technicznego, stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania prowadzonego w stacji kontroli pojazdów,

- dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,

- posiadanie ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC,

- komunikat czy pojazd nie figuruje w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

Usługa ta pozwala w szybki i wygodny sposób uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa podróżowania autobusem.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie