Wiadomości

POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZNY WYPOCZYNEK DZIECI I MŁODZIEŻY

Trwa akcja "Bezpieczne wakacje 2019". Policjanci z województwa śląskiego wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu stróże prawa sprawdzają obozy letnie. Kontrole te koordynuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W trakcie trwania obozów policjanci sprawdzają, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież są bezpieczne. Podczas spotkań omawiane są m.in. zasady zachowania się nad wodą i terenach przywodnych, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, zasady bezpiecznego poruszania się w trakcie wycieczek górskich, czy też bezpiecznego palenia ognisk. Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekazują również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz wskazują możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Działania wpisują się w kampanię MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" i "...nad wodą". 

W tym sezonie wakacyjnym na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach był organizowany XV Międzynarodowy Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na zaproszenie organizatorów przedstawiciel mysłowickiej komendy policji odwiedził uczestników obozu. Grupa młodych ochotników z Mysłowic i czeskiego miasta Frýdek-Místek miała okazję porozmawiać i posłuchać również o założeniach trwających kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają” , której hasło brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.
 

  • namioty i maszty
  • pogadanka z młodzieżą
  • młodzież z Czech
  • prelekcja na temat dopalaczy
  • policjant na spotkaniu z młodzieżą
  • zdjęcie pamiątkowe ze spotkania z obozowiczami