Uwaga na nową metodę oszustwa - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Uwaga na nową metodę oszustwa

Data publikacji 22.07.2019

Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami wysyłanymi na telefony komórkowe, które informują o zaległościach w opłatach. Oszuści tym razem podszywają się pod komornika informując o egzekucji na niewielką kwotę. W wiadomości od razu podany jest link, który przekierowuje nas na stronę płatności internetowych. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy na tą stronę i nie podawajmy danych logowania do konta bankowego!

Do policjantów docierają sygnały o nowej metodzie oszustwa przez wiadomości tekstowe wysyłane na telefony komórkowe. Poprzednio oszuści podszywali się pod firmy kurierskie i informowali o konieczności dopłaty do przesyłki. Tym razem wysyłają wiadomość jako kancelaria komornicza. Wiadomość zawiera informację o egzekucji na niewielką kwotę oraz link, który przekierowuje nas na fałszywą stronę płatności internetowych.

Apelujemy! Pod żadnym pozorem nie otwierajmy przesłanego linka i nie wpisujmy danych logowania do konta bankowego!

W ten sposób oszuści są w stanie "wyczyścić" konto z wszystkich oszczędności. Upewnijmy się, że wykonywane przez nas przelewy są adresowane na konta firm do których faktycznie mają dotrzeć. Kiedy nie mamy pewności o autentyczności wiadomości zachowajmy  rozwagę i przed wykonaniem przelewu poszukajmy informacji o nadawcy wiadomości. Upewnijmy się, czy ktoś nie próbuje nas oszukać.