Naruszył sądowy zakaz - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Naruszył sądowy zakaz

Data publikacji 13.06.2019

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj 33-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Mężczyzna, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, na ul. Dzierżonia kierował renault. Za niestosowanie się do orzeczenia sądowego grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 20.00 na ul. Dzierżonia patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli renault, za kierownicą którego siedział 33-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 33-latek będzie ponownie odpowiadał przez sądem za niestosowanie się do zakazu. Za to przestępstwo grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Przypominamy:

art. 244 Kodeksu Karnego

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, [...], prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową [...], podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.