Podsumowanie działań "SMOG" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Podsumowanie działań "SMOG"

Data publikacji 13.06.2019

Policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili wczoraj działania w ramach ogólnopolskiej akcji pn. "SMOG". Celem działań jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 46 pojazdów i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Miały one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Mundurowi reagowali też na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. W trakcie działań stróże prawa skontrolowali w sumie 46 pojazdów i zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Akcja miała także charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.