Nietrzeźwy kierujący na autostradzie A4 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący na autostradzie A4

Data publikacji 15.05.2018

W ubiegły piątek, w godzinach 17.00 - 1.00 policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości na autostradzie A4 w ramach działań "Autostrada A4 na trzeźwo". Niestety do hasła akcji nie zastosował się 55-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który kierował fiatem mając 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, ale oprócz tego grozi mu do 2 lat więzienia.

W miniony piątek, 11 maja, w godzinach 17.00 - 1.00 policjanci mysłowickiej drogówki oraz innych jednostek garnizonu śląskiego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w ramach działań "Autostrada A4 na trzeźwo", których celem było eliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyrobienie wśród kierujących przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku łamania prawa. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących prowadzone były równocześnie w 6 miastach województwa śląskiego, przez które biegnie autostrada A4.

W Mysłowicach do hasła akcji nie zastosował się 55-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna kierował pojazdem marki Fiat będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 1 promil. Kierujący stracił już uprawnienia, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Ogółem, w trakcie trwania działań policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu oraz 1 kierującego pod wpływem środków odurzających.