Wiadomości

„Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach”...Mysłowic

Data publikacji 22.09.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji z Mysłowicach w niecodzienny sposób obchodzili “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”. Wczoraj, kierowcy zatrzymani za popełnione wykroczenia, mieli do wyboru mandat albo wykonanie zadania. Kierowcy wcielali się w pracownika służb ratowniczych, które zwykle pracują na miejscu wypadku drogowego.

Wczorajsza akcja policjantów z ruchu drogowego wpisuje się w obchodzony 21 września „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”. Mysłowiccy policjanci w dość niekonwencjonalny sposób postanowili zwrócić uwagę kierowców na tragiczne w skutkach konsekwencje brawurowej jazdy i nieodpowiedzialności na drodze.

Policyjny radiowóz ustawił się przy ulicy Oświęcimskiej, a obok karetka pogotowia. Zatrzymani kierowcy za popełnione wykroczenie mieli do wyboru mandat lub wykonanie zadania. Musieli się wcielić w rolę pracownika służb, które zwykle pracują na miejscu zdarzenia. Polegały one m.in. na udzielaniu pierwszej pomocy rannemu biorącemu udział w wypadku komunikacyjnym. Celem akcji było dotarcie do wyobraźni kierowców, którzy łamią przepisy drogowe oraz zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Dziękujemy przedstawicielom mediów, którzy przybyli i wspierali naszą nietypową akcję.

Ładowanie odtwarzacza...