Z młodzieżą o bezpiecznym kibicowaniu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Z młodzieżą o bezpiecznym kibicowaniu

Data publikacji 14.03.2017

Jednym z wielu zagrożeń, z jakimi spotykają się obecnie młodzi ludzie, są różnego rodzaju nacechowane negatywnymi emocjami, nienawistne czy dyskryminujące zachowania agresywne podczas rozgrywek sportowych. Dlatego też tak istotne jest uświadamianie młodych ludzi o konsekwencjach ich czynów. Zajęli się tym policjanci podczas prelekcji w jednej z mysłowickich szkół.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji mysłowickiej komendy odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach przy ul. Mikołowskiej. Mundurowi przeprowadzili prelekcję dla uczniów, na temat bezpiecznego kibicowania.

W trakcie spotkania zaprezentowano uczniom film, na którym zobrazowane zostały niewłaściwe zachowania przez grupy pseudokibiców. Policjanci zaznaczyli zagrożenia płynące z kontaktu z grupą pseudokibiców oraz omówili, jak bronić się przed wciągnięciem do niej. Omówione zostały także przepisy Ustawy z dnia 20 marca 2017r. o bezpieczeństwie imprez masowych.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć na zaprezentowanym filmie, jak można kibicować bez przemocy i wyzwisk - czyli w sposób pozytywny. Po spotkaniu młodzież już wie, dlaczego warto grupom pseudokibiców mówić "nie", i że  młodzi ludzie już teraz kształtują swoją przyszłość, dlatego warto przemyśleć swoje zachowanie tak, by nie dać się zmanipulować przez grupę i nie paść ofiarą własnej bezmyślności oraz braku rozsądku.