Policja odwiedziła uczestników półkolonii - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Policja odwiedziła uczestników półkolonii

Data publikacji 24.07.2015

W czasie wakacji na dzieci czeka wiele atrakcji i zabaw, ale także ukrytych i niespodziewanych niebezpieczeństw. Aby wiedzieć, jak się zachować w trudnej sytuacji, policja odwiedziła dzieci na półkolonii zorganizowanej na stadninie koni w Dziećkowicach.

" Wakacje w Siodle " to nazwa półkolonii, którą zorganizowano na stadninie koni Arabka w Dziećkowicach. W trakcie wakacji mundurowi nie zapominają o bezpieczeństwie dzieci. Przeprowadzają rozmowy i pogadanki na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Przypomniano najmłodszym, że decydując się na wypoczynek letni nad wodą, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Woda – nawet pozornie spokojna – może być niebezpieczna. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenie obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Z uczestnikami koloni omówiono również, jak prawidłowo poruszać się na rowerze.

Dzieci bardzo chętnie i uważnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, na które uzyskiwały wyczerpujące odpowiedzi.