Nie reagujesz - akceptujesz!

Ponad 3 promile za kierownicą opla - zareagował świadek

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 23-letni mieszkaniec Katowic kierujący oplem. Mężczyznę zatrzymali policjanci ruchu drogowego dzięki zgłoszeniu świadka. Nieodpowiedzialnemu Katowiczaninowi grozi teraz do 2 lat więzienia.

W sobotę około godziny 17:00 dyżurny mysłowickiej komendy odebrał zgłoszenie, że na ul. Bończyka kompletnie pijany mężczyzna miał wsiąść za kierownicę opla i ruszyć w kierunku Katowic. Zgłaszający cały czas podążał za osobowym oplem i informował dyżurnego o poczynaniach kierowcy.  Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego. Według relacji świadka mężczyzna po krótkiej podróży miał zaparkować swój samochód w rejonie ul. Obrzeżnej Zachodniej i udał się pieszo w kierunku ul. Janowskiej. Dzięki szczegółowemu opisowi zdarzenia, na ul. Janowskiej policjanci zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Stróże prawa natychmiast podjęli czynności służbowe. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec Katowic. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik ponad 3 promile.

Nieodpowiedzialny Katowiczanin za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Świadkowi zdarzenia dziękujemy za reakcję, która wpisuje się w myśl kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!".