Nie reagujesz - akceptujesz!

Prawie 2 promile za kierownicą tira

Nietrudno sobie wyobrazić do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby 39-letni kierowca tira wyjechał w trasę. Załadowany węglem samochód uderzył w wagę na kopalni KWK Wesoła, co wzbudziło niepokój pracowników kopalni. Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu u kierującego, które dało wynik 1,93 promila...

W miniony piątek około godziny 1:00 w nocy, 39-letni kierowca załadowanego węglem samochodu ciężarowego zjeżdżając z wagi uszkodził jej bramownicę. Zachowanie mężczyzny wzbudziło niepokój pracowników kopalni, dlatego na miejsce wezwali policjantów. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego dało wynik 1,93 promila. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia.

Nietrudno sobie wyobrazić do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby mężczyzna wyjechał w trasę.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego reagujmy widząc niepokojące sytuacje na drodze. Wystarczy jeden telefon, aby wyeliminować nietrzeźwego kierowcę z ruchu.