Nie reagujesz - akceptujesz!

Nietrzeźwy kierujący ujęty przez świadka

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 62-letni mężczyzna ujęty wczoraj przez świadka jego "wyczynów". Kompletnie pijany jadąc ul. 3-go Maja ugrzązł swoim samochodem w miejscu prowadzonych robót drogowych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 20.00 dyżurny mysłowickiej jednostki odebrał zgłoszenie o ujęciu przez świadka nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole, które ustaliły okoliczności zdarzenia. Z relacji świadka wynikało, że 62-letni mężczyzna jadąc ul. 3-go Maja od strony Katowic wjechał na odcinek, gdzie prowadzone są roboty drogowe i ugrzązł tam swoim samochodem. Po opuszczenia pojazdu zataczał się i nie potrafił ustać na nogach o własnych siłach. Mężczyznę doprowadzono do komendy, gdzie wykonano badanie na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 2,09 promila. Po wykonanych czynnościach policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy i doprowadzili do izby wytrzeźwień.

O jego dalszym losie decydował będzie sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.