Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Drogówka przypominała kierującym jednośladami o rozwadze

Trwający sezon wakacyjny, czas urlopów i sprzyjająca pogoda wpływają na większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Kierującym jednośladami przypominali o tym wczoraj policjanci mysłowickiej drogówki w ramach kampanii "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Policjanci mysłowickiej drogówki w ramach kampanii "Jednośladem bezpiecznie do celu" rozmawiali wczoraj z kierowcami jednośladów o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przypominali, że najmniejszy błąd może ich kosztować życie. Miłośnicy jednośladów nie są chronieni przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoserię pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami, dobrej jakości kask oraz elementy w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Dlatego też stróże prawa wręczali wczoraj kamizelki odblaskowe dla poprawy bezpieczeństwa kierujących.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Okres wakacyjny charakteryzuje się zwiększoną liczbą motocykli na drogach i o tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami. Przypominamy im więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.