Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Mysłowickie eliminacje turnieju BRD

Na mysłowickiej hali widowiskowo-sportowej MOSIR odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych pisali test wiedzy, jeździli na rowerze i udzielali pierwszej pomocy. Zawody zorganizowała Komenda Miejska Policji w Mysłowicach, Urząd Miasta Mysłowice i Automobilklub.

Wczoraj na mysłowickiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka mysłowiccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju udział wzięło ponad siedemdziesięcioro uczniów, reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja zlokalizowane na terenie naszego miasta. Uczestnicy turnieju musieli zaliczyć test wiedzy ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, pokonać tor sprawnościowy jadąc na rowerze oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Laureatami tej edycji turnieju zostali:

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:
I miejsce - SP nr 13
II miejsce - SP nr 16
III miejsce - SP nr 3

Klasyfikacja drużynowa szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Gimnazjum nr 2
II miejsce - Gimnazjum Dwujęzyczne
III miejsce - Gimnazjum nr 6

Klasyfikacja indywidualna:

najlepsza zawodniczka – Klaudia BARGIEŁA z Gimnazjum Sportowego

najlepszy zawodnik – Łukasz STACHOŃ z Gimnazjum nr 2

Drużyny, które stanęły na podium i najlepsi w klasyfikacji indywidualnej otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy rywalizacji awansowali do dalszego etapu turnieju i będą reprezontować Mysłowice w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.