„Bezpieczny Autobus”

Mysłowicka drogówka przypomina o możliwości skontrolowania autokaru przed planowanym wyjazdem

Mysłowiccy policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed planowaną podróżą. Kontrole odbywają się na parkingu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka.

Organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z kilkudniowym wyprzedzeniem, powiadomić mysłowicką policję o chęci przeprowadzenia kontroli.

Zgodnie z przyjętymi zasadami kontrole autokarów prowadzone będą przez mysłowicką drogówkę w stałym miejscu - na parkingu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka.

Organizator wyjazdu lub przewoźnik, podczas zgłoszenia zobowiązany jest do wskazania daty i godziny przyjazdu autobusu w miejsce kontroli. Należy wziąć pod uwagę, iż kontrola autobusu może trwać nawet 1 godzinę. Zgłoszenia przyjmuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach tel. 32 3173 290 (adres mailowy: rd@myslowice.ka.policja.gov.pl).