Podsumowanie akcji NURD - 2020 - bezpieczny pieszy - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

2020 - bezpieczny pieszy

Podsumowanie akcji NURD

Nietrzeźwy kierujący fiatem, 40 wykroczeń popełnionych przez kierowców i 4 przez pieszych - to bilans wczorajszych działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Zasadniczym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj ogólnokrajowe działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Działania „NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi objęli nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. Policjanci zwracali też szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

W trakcie policyjnej akcji stróże prawa ujawnili 40 wykroczeń popełnionych przez kierowców i 4 popełnione przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych i wyprzedzanie na przejściach. Policjanci zatrzymali też kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny 40-latek z Chorzowa jechał fiatem mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozić mu może do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i  zakaz prowadzenia pojazdów.