Groźne potrącenie pieszego - 2019 - bezpieczny pieszy - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

2019 - bezpieczny pieszy

Groźne potrącenie pieszego

Data publikacji 15.10.2019

Mysłowiccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Moniuszki. Na przejściu dla pieszych potrącony został 34-letni mężczyzna, który ze złamaną nogą trafił do szpitala. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.15 na skrzyżowaniu ul. Moniuszki z ul. Wielka Skotnica. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z mysowickiej drogówki, 34-letni mężczyzna przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych potrącony został przez kierującego oplem. Za kierownicą samochodu siedział 63-letni Mysłowiczanin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Potrącony 34-latek ze złamaną nogą przewieziony został do szpitala.

Kierowco! Dojeżdżając do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność!

Pieszego czy rowerzysty na drodze nie chroni karoseria, nie ma zainstalowanych poduszek powietrznych ani dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Chroni go tylko jego własne ciało. Dlatego w konfrontacji z samochodem mają minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych. Pamiętajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zarówno pieszych wobec kierujących, jak i kierujących wobec pieszych.

 

  • miejsce potrącenia pieszego - skrzyżowanie ul. Moniuszki z ul. Wielka Skotnica