Wiadomości

Działania mysłowickich policjantów podczas epidemii COVID-19

Data publikacji 17.03.2020

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, policjanci realizują szczególne czynności, a także pilnują respektowania nowych przepisów. Mundurowi kontrolują między innymi miejsca grupowania się młodzieży. Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy siebie i innych na ryzyko.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci realizują dodatkowe czynności w trakcie patrolowania miasta. Stróże prawa sprawdzają między innymi miejsca grupowania się młodzieży. Mundurowi podczas kontroli przypominają o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. W tym miejscu kierujemy apel do rodziców i opiekunów żeby pilnowali, czy ich dzieci w tym okresie pozostają w domach. Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy siebie i innych na ryzyko.

Wykonywanie zadań związanych z koronawirusem wymaga też dodatkowych środków ochrony dla policjantów i szczególnych środków ostrożności, dlatego wszyscy mundurowi zostali zapoznani z ryzykiem, jakie podejmują i procedurami, które pozwalają to ryzyko zmniejszyć. Zostali również wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o stosowanie się do zaleceń służb, rozsądek oraz wzajemne wsparcie.

  • środki ochrony osobistej dla policjantów
  • policjanci w rękawiczkach nitrylowych w radiowozie
  • policjant dezynfekuje ręce po czynnościach