Wiadomości

Zatrzymany 23-letni sprawca kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 04.12.2019

Współpraca kryminalnych z Mysłowic i Siemianowic Śląskich doprowadziła do zatrzymania 23-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich w listopadzie br., wspólnie z innym ustalonym sprawcą, dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym z supermarketów na terenie naszego miasta. Za przestępstwo to grozi mu do 10 lat więzienia. Kwestią czasu jest zatrzymanie drugiego ze sprawców.

W listopadzie, w jednym z mysłowickich supermarketów, dwóch młodych mężczyzn usiłowało ukraść ze sklepu alkohol. Widzący to pracownicy próbowali ich powstrzymać, jednak mężczyźni stali się agresywni. Zaczęli szarpać, popychać i uderzać pracowników sklepu, a następnie zbiegli. Podjęte przez mysłowickich kryminalnych działania wskazywały, że sprawcami mogą być mieszkańcy Siemianowic Śląskich. Wzorowa współpraca z policjantami wydziału kryminalnego siemianowickiej jednostki doprowadziła do ustalenia ich tożsamości oraz miejsc przebywania.

Jeden z nich, 23-latek, został zatrzymany już drugiego dnia po zdarzeniu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu do 10 lat więzienia, a prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Kwestią czasu pozostaje zatrzymanie drugiego mężczyzny.