Nietrzeźwy i bez uprawnień - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Nietrzeźwy i bez uprawnień

Data publikacji 25.10.2019

W ręce mysłowickich policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna prowadził volvo mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się także, że nie posiada uprawnień do kierowania. 40-letni Katowiczanin stanie teraz przed sądem, a grozi mu do 2 lat więzienia.

Minionej nocy policjanci Wydziału Prewencji na ul. Świerczyny zatrzymali do kontroli volvo. Okazało się, że kierujący nim 40-letni mieszkaniec Katowic nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Ponadto mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Szybkie sprawdzenie Katowiczanina w policyjnych bazach wykazało, że mężczyzna nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik 1,8 promila.

Samochód nieodpowiedzialnego kierowcy został odholowany na policyjny parking. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Jazda po pijanemu zagrożona jest karą 2 lat więzienia, zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz grzywną w wysokości minimum 5 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.