Weekendowe podsumowanie zdarzeń w ruchu drogowym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Weekendowe podsumowanie zdarzeń w ruchu drogowym

Data publikacji 21.10.2019

Aż czworo nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali w miniony weekend policjanci mysłowickiej komendy. Wszyscy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu, a w jednym przypadku nawet pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawy trojga z nich trafią do sądu, a na rowerzystę policjanci nałożyli wysoki mandat.

W miniony weekend na drogach naszego miasta policjanci zatrzymali aż czworo kierujących, którzy nie powinni byli siadać za kierownicą swoich pojazdów.

Zaczęło się w sobotni poranek około godziny 4:10. Na ul. Katowickiej mundurowi zatrzymali do kontroli mitsubishi, za kierownicą którego siedziała 50-letnia Mysłowiczanka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali kierującej prawo jazdy, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia.

Krótko po godzinie 17:00 na ul. Laryskiej patrol zatrzymał do kontroli bmw. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec Jaworzna. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko 0,4 promila alkoholu. Jaworznianin także stracił prawo jazdy i za swoje zachowanie stanie przed sądem.

O godzinie 20:20 na ul. Brzezińskiej w ręcę mundurowych wpadł 43-letni mieszkaniec Jarosławia. Okazało się, że kierując osobowym audi naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto badaniem alkomatem wykazało ponad 0,25 promila alkoholu w ogranizmie. Mężczyzna odpowie więc za niestosowanie się do orzeczonego zakazu, za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia, a także za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

W niedzielę natomiast, około godziny 1:45 przejażdzkę rowerową po naszym mieście urządził sobie 49-letni Katowiczanin. Nie można jednak pochwalić jego zachowania i nazwać godnym naśladowania, ponieważ był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę 500zł mandantem karnym.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!