Wiadomości

Podsumowanie działań "Kaskadowy pomiar prędkości"

Data publikacji 11.09.2019

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Miały one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali 57 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń.

Wczoraj policjanci prowadzili działania polegające na prowadzeniu statycznej kontroli prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na niezbyt długim odcinku drogi. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 57 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Wobec wszystkich mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.