Przypominamy o smsowych oszustwach! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Przypominamy o smsowych oszustwach!

Data publikacji 11.09.2019

Pod koniec lipca br. informowaliśmy Państwa o nowym sposobie działania cyberprzestępców. Oszuści podszywają się pod komornika informując o egzekucji na niewielką kwotę. W wiadomości od razu podany jest link, który przekierowuje nas na stronę płatności internetowych. Wczoraj mieszkaniec Mysłowic stracił w ten sposób blisko 4 tys. złotych. Pod żadnym pozorem nie korzystajmy z odnośników podanych w takich wiadomościach.

Niespełna 2 miesiące temu informowaliśmy o nowej metodzie działania smsowych oszustów. Niestety wczoraj do komendy zgłosił się mężczyzna, który w ten sposób stracił blisko 4 tys. złotych. Poniżej przedstawiamy przykładowe treści wysyłanych wiadomości:

"Komornik zwraca się z prośbą o dobrowolne uregulowanie długu w kwocie 1,78 zł. Jeżeli nie odnotujemy wpłaty rozpocznie się postepowanie dlugkrd.ml”.

"Komornik powiadamia o rozpoczęciu postępowania z tytułu nieuregulowania długu w kwocie 2,37 PLN. Istnieje możliwość dobrowolnej spłaty tu dluznik-pl.tk/154431”.

Uważajmy na takie wiadomości!

Apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność wobec wiadomości SMS, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku, przez co oszuści są w stanie "wyczyścić" nasze konta. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków. Chrońmy swoje dane!