Podsumowanie akcji "Kaskadowy pomiar prędkości" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Podsumowanie akcji "Kaskadowy pomiar prędkości"

Data publikacji 10.07.2019

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj ogólnopolskie działania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości". Miały one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości. W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 3 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń. W ręce mundurowych wpadł także 46-letni kierowca mercedesa w stanie po użyciu alkoholu oraz 40-letni Katowiczanin z cofniętymi uprawnieniami do kierowania.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania polegające na prowadzeniu statycznej kontroli prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na niezbyt długim odcinku drogi. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 33 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Wobec wszystkich mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem. W ręce mundurowych wpadł także 46-letni mieszkaniec Chełma Śląskiego, który po drodze S1 kierował mercedesem mając w organizmie 0,33 promila.

Na ul. Towarowej z kolei stróże prawa zatrzymali 40-letniego Katowiczanina, który przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał bezpośrednie przed przejściem dla pieszych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Oprócz wspomnianych wykroczeń odpowie przed sądem także za przestępstwo z art. 180a KK, za co grozić może do 2 lat więzienia.

  • policjantka mierzy prędkość miernikiem TruCam
  • policjanci pokazują zarejestrowany pomiar prędkości kierującemu
  • policjanci w radiowozie podczas czynności służbowych
  • policjant mierzy prędkość miernikiem TruCam
  • policjantka zatrzymuje do kontroli pojazd
  • policjant pokazuje zarejestrowany pomiar prędkości kierowcy