Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 07.06.2019

Dzisiaj o godzinie 6.00 policjanci ruchu drogowego zakończyli działania "Alkohol i narkotyki". Celem akcji było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających i alkoholu. W Mysłowicach mundurowi zatrzymali czterech kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godzinie 6.00 i trwała 24 godziny. W trakcie działań na drogach pojawiły się wzmożone patrole ruchu drogowego, których zadaniem było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W Mysłowicach policjanci korzystali z przenośnego analizatora do badania na obecność narkotyków w ślinie.

Policjanci mysłowickiej drogówki przebadali w sumie 780 kierujących, z których czterech okazało się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich, 39-letni mieszkaniec Mysłowic, na ul. Tuwima kierował lexusem będąc w stanie po użyciu alkoholu.  Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik 0,30 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy,  a za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymany został na ul. Stadionowej. Okazał się nim 58-letni mysłowiczanin. Mężczyzna zdecydował się na jazdę mitsubishi pomimo, że w jego organizmie znajdowało się ponad 0,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Oprócz dwóch kierujących pojazdami mechanicznymi policjanci zatrzymali także dwóch rowerzystów pod wpływem alkoholu, którzy ukarani zostali wysokimi mandatami.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!