Zatrzymany sprawca włamań do garaży - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Zatrzymany sprawca włamań do garaży

Data publikacji 08.04.2019

Kryminalni z mysłowickiej komendy zatrzymali 32-latka podejrzanego o włamania do garaży przy ul. Piastów Śląskich. Mężczyzna pod koniec marca okradł 3 garaże i usiłował okraść 2 kolejne. Policjantom udało się odzyskać mienie warte około 1 tys. zł. Mysłowiczanin czynów tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, dlatego za przestępstwa te grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

Mysłowiccy kryminalni pracowali nad sprawą serii włamań do garaży przy ul. Piastów Śląskich. Pod koniec marca doszło tam do trzech kradzieży z włamaniem i dwóch usiłowań włamania. Intensywne czynności operacyjne i rozpoznanie środowiska doprowadziły policjantów do 32-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany w piątek (5.04) w miejscu zamieszkania. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli skradzione mienie o wartości 1 tys. zł.

Mysłowiczanin przestępstw tych dopuścił się w recydywie, dlatego kara może zostać zwiększona o połowę i do więzienia może trafić nawet na 15 lat. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnionych czynów.