Wiadomości

Okradał kościelne skarbonki, został już zatrzymany

Data publikacji 29.11.2018

Niespełna 12 godzin upłynęło od publikacji wizerunku sprawcy włamania do kościelnych skarbonek, a znalazł się on w rękach mysłowickich stróżów prawa. 31-latek został zatrzymany dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel policji rozpowszechniony za pośrednictwem lokalnych mediów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty po tym jak śledczy udowodnili mu też inne przestępstwa.

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca tego miasta, który włamał się do kościelnych skarbonek. Zanim jednak sprawca trafił w ich ręce opublikowali jego wizerunek i zwrócili się z apelem o pomoc w jego namierzeniu. Po upływie niespełna 12 godzin od publikacji komunikatu na stronie internetowej mysłowickiej policji, a także zamieszczeniu go w lokalnych mediach 31-letni złodziej został zatrzymany.

Jak się okazało mężczyzna nie tylko okradł kościelne skarbonki, ale również włamywał się do miejscowych kiosków. Śledczy udowodnili mu "skok" na placówkę przy Oświęcimskiej, a także przy ulicy Powstańców. 31-latek już usłyszał zarzuty, za włamania grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci składają podziękowania mieszkańcom za przekazane informacje, a mediom za pomoc w rozpowszechnieniu apelu.