Kierował fordem pomimo cofniętych uprawnień - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Kierował fordem pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 06.11.2018

Policjanci z mysłowickiej drogówki podczas kontroli stanu trzeźwości na ul. Ziętka zauważyli forda, który na ich widok zawrócił. Mundurowi natychmiast udali się za pojazdem i zatrzymali do kontroli. Podczas kontroli okazało się, że powodem dla którego kierowca nie chciał "spotkać się" ze stróżami prawa jest brak uprawnień. 57-letni Mysłowiczanin będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

Wczoraj około godziny 6.10 podczas kontroli stanu trzeźwości na ul. Ziętka policjanci dostrzegli forda, który na ich widok zawrócił. Mundurowi niezwłocznie udali się za kierującym i zatrzymali do kontroli przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kilkaset metrów dalej. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, a powodem dla którego nie chciał "spotkać się" ze stróżami prawa była decyzja administracyjna o cofnięciu mu uprawnień do kierowania. 57-letni mieszkaniec Mysłowic za niestosowanie się do decyzji odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Przypominamy:

Art. 180a k.k. - Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.