Wiadomości

Spotkania z uczniami w ramach kampanii "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem"

Data publikacji 31.10.2018

W siedzibie mysłowickiej komendy mundurowi spotkali się z uczniami I i II LO w Mysłowicach. Spotkania zorganizowano w ramach kampanii "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". Proces rekrutacji przedstawił podinsp. Andrzej Sira, a z policjantami mysłowickiej komendy młodzież mogła porozmawiać o codziennej służbie.

Głównym celem kampanii jest promocja zawodu policjanta, w tym zapewnienie stałego zainteresowania i chęci wstępowania w szeregi Policji. W sali odpraw mysłowickiej komendy odbyły się spotkania z licealistami I i II LO w Mysłowicach. Do wstąpienia w szeregi policji zachęcał przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Sira oraz mysłowicki profilaktyk st. asp. Dariusz Opatrzyk.

Istotą spotkań było przede wszystkim przedstawienie młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Podkreślono również fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje wszelkie minusy.

Podinsp. Andrzej Sira omówił poszczególne jego etapy, zaprezentował film przedstawiający proces postępowania kwalifikacyjnego i odpowiadał na pytania zainteresowanej tematem młodzieży. Licealiści zwiedzili również dyżurkę i porozmawiali z policjantami o codziennej służbie

Wkrótce policjanci spotkają się z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych, zachęcając młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem swojej zawodowej drogi, do wstąpienia w policyjne szeregi.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie http://slaska.policja.gov.pl/kat/rekrutacja/212502,Rekrutacja.html.