Dozór za napaść na ratowników - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Dozór za napaść na ratowników

Data publikacji 12.10.2018

Mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 25-29 lat, którzy w poniedziałek napadli na ratowników medycznych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zastosował wobec nich dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi im od roku do 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek zespół ratownictwa medycznego otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyŸźnie potrzebującym pomocy w dzielnicy Wielka Skotnica. Po przyjeźŸdzie na miejsce ratownicy oprócz poszkodowanego zastali jeszcze trzech innych mężczyzn. Gdy medycy chcieli udzielić pomocy mężczyźnie, zostali nagle zaatakowani. W wyniku napaści ranny został jeden z ratowników.

Natychmiastowe działania policjantów przyczyniły się do zatrzymania agresorów kilka ulic dalej. Cała trójka znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Po nocy spędzonej  w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut czynnej napaśœci na funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi im do 10 lat więzienia.