Wiadomości

Kierownik Rewiru I dzielnicowych najlepszy na Śląsku!

Data publikacji 10.09.2018

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Kamil Przewieźlik z komendy w Cieszynie, a na drugim uplasował się st. sierż. Adrian Piechulski z komendy w Zawierciu. Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został natomiast asp. sztab. Przemysław Dąbrowski z komendy w Mysłowicach. W październiku będą oni reprezentowali nasz garnizon w ogólnopolskim finale.

Od środy trwały zmagania w wojewódzkim etapie XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W środę uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta i pomoc w rozwiązaniu jego problemu. Dzielnicowy musiał zakwalifikować prawnie sytuację i udzielić interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań.

Drugim wyzwaniem tego dnia było sprawdzianem umiejętności strzeleckich. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celnego oka. Ważne było również m.in. odpowiednie zachowanie bezpośrednio przed, jak i po zakończeniu strzelania, a także przyjęta postawa strzelecka. A wszystko to pod czujnym okiem policyjnych instruktorów strzelectwa.

W czwartek swoimi umiejętnościami na strzelnicy musieli wykazać się kierownicy rewirów dzielnicowych.

Dzisiaj wszyscy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem testu z ogólnej wiedzy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym dzielnicowym na Śląsku okazał się sierż. sztab. Kamil Przewieźlik z komendy w Cieszynie. Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został natomiast asp. szt. Przemysław Dąbrowski z komendy w Mysłowicach.

Klasyfikacja końcowa wśród dzielnicowych przedstawia się następująco:

 • I miejsce - sierż. szt. Kamil Przewieźlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie,
 • II miejsce – st. sierż. Adrian Piechulski z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu,
 • III miejsce – asp. Tomasz Bojanek z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Wśród kierowników rewirów dzielnicowych zwyciężyli:

 • I miejsce - asp. szt. Przemysław Dąbrowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach,
 • II miejsce – asp. szt. Radosław Lipiński z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc wśród dzielnicowych i najlepszy kierownik rewiru będą reprezentowali śląski garnizon w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach od 23 do 26 października tego roku w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcom konkursu puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: II Wicewojewoda Śląski Piotr Kołodziejczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego Zbigniew Piątek, Wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula i pełniący obowiązki Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów p.o. asp. szt. Michał Szczęśniak.

Laureaci zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów ufundował dodatkowe nagrody pieniężne.

Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za udział, a zwycięzcom i laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

 • dzielnicowy roku
 • dzielnicowy roku
 • dzielnicowy roku
 • dzielnicowy roku
 • dzielnicowy roku
 • dzielnicowy roku