Wiadomości

Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu oszusta

Data publikacji 28.06.2018

Komendant Miejski Policji w Mysłowicach - nadkom. Dariusz Koniak - spotkał się z mieszkańcem Mysłowic, który przyczynił się do zatrzymania fałszywego policjanta. Mężczyzna ujął podejrzanego, gdy ten przyjechał odebrać pieniądze od sąsiadów. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Mysłowicach nadkom. Dariusz Koniak, podziękował mieszkańcowi Mysłowic za pomoc w zatrzymaniu mężczyzny, podającego się za policjanta. Podejrzany próbował oszukać starsze małżeństwo na kwotę 80 tys. zł. Czujny i dzielny sąsiad małżeństwa nie dał wiary oszustowi, ujął go i przekazał patrolowi policji. Okazało się, że 62-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego oszukał także 6 innych osób. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany.

Szef mysłowickich policjantów podziękował dzielnemu mysłowiczaninowi za czujność, odwagę, bezinteresowną pomoc innym oraz godną naśladowania postawę. Mężczyzna przyznał, że zawsze stara się reagować na niepokojące sytuacje i przypadki naruszenia prawa.