Wiadomości

Inteligentny miejski monitoring rozpoczął służbę

Data publikacji 14.06.2018

Wczoraj w Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Mikołowskiej odbyła się prezentacja systemu monitoringu miejskiego. Składający się z 40 kamer system przez 24 godziny na dobę będzie monitorował Mysłowice. Jedno z zewnętrznych stanowisk miejskiego monitoringu funkcjonuje w mysłowickiej komendzie policji. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa w mieście.

W środę, 13 czerwca, odbyła się oficjalna prezentacja miejskiego systemu monitoringu. W konferencji zorganizowanej w Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Mikołowskiej udział wzięli Prezydent Mysłowic Edward Lasok, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach mł. insp. Roman Fitrzyk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach mł. bryg. Mirosław Wiktor, p.o. Komendant Straży Miejskiej w Mysłowicach st. insp. Magdalena Kawka - Nowatkowska oraz zaproszeni goście.

Inteligentny system pozwala nie tylko na rejestrację wideo określonych obszarów, ale reaguje też na takie zjawiska jak m.in. kolizje drogowe, zbiegowiska, ludzi leżących na ulicy, przypadki dewastacji, a nawet niewłaściwego parkowania pojazdów. Wykrywając nieprawidłowości, pozwoli na natychmiastowe podjęcie działań przez służby. Całość uzupełniają dwa zestawy mobilne – jeden w formie przyczepy, a drugi walizkowe, które sprawdzą się np. podczas organizowanych imprez czy wydarzeń.

Jedno z zewnętrznych stanowisk miejskiego monitoringu funkcjonuje w Komendzie Miejskiej Policji w Mysłowicach, gdzie nadzór nad nim pełni przeszkolona służba dyżurna.

  • prezentacja monitoringu miejskiego
  • prezentacja monitoringu miejskiego
  • prezentacja monitoringu miejskiego
  • prezentacja monitoringu miejskiego
  • prezentacja monitoringu miejskiego
  • prezentacja monitoringu miejskiego