Weekend na podwójnym gazie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Weekend na podwójnym gazie

Data publikacji 11.06.2018

Aż 14 kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymała mysłowicka drogówka w miniony weekend. W samą sobotę w trakcie działań „Alkohol i narkotyki” w ręce mundurowych wpadło 12 użytkowników dróg, którzy kierowali pojazdami na podwójnym gazie. Nieodpowiedzialni kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W minioną sobotę mysłowicka drogówka prowadziła działania pn. „Alkohol i narkotyki”. W trakcie akcji w ręce mundurowych wpadło dwóch kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu i jedna kierująca daewoo w stanie nietrzeźwości. 27-letnia mieszkanka Mysłowic posiadała w organizmie ponad 1,3 promila. Ponadto tego dnia policjanci zatrzymali jeszcze 5 rowerzystów w stanie nietrzeźwości i 4 w stanie po użyciu alkoholu.

W niedzielę rano na ulicy Kościelniaka policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości 28-letniego mieszkańca Mysłowic wykazało ponad promil. Popołudniu na ul. Zachęty w ręce funkcjonariuszy wpadł jeszcze kierujący volkswagenem. 54-letni mieszkaniec Jaworzna "wydmuchał" 0,7 promila. Wszyscy amatorzy jazdy pojazdami mechanicznymi na „podwójnym gazie” odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, poza utratą prawa jazdy, grozi do 2 lat więzienia.