Wiadomości

Policjanci z Mysłowic tuż za podium turnieju "Patrol Roku 2018"

Data publikacji 07.06.2018

St. post. Jakub Zając i post. Marcin Krawuczka zajęli 4 miejsce w wojewódzkim etapie XXV Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku 2018". Zmagania trwały dwa dni, a policjanci musieli się wykazać w rywalizacji na macie, strzelaniu, teście wiedzy oraz pokonać tor przeszkód. Najlepsi okazali się mundurowi z KMP Gliwice.

Turniej został zorganizowany przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach, we współpracy ze Szkołą Policji w Katowicach. Role sędziów pełnili policjanci tego wydziału oraz wykładowcy szkoły. Do rywalizacji stanęło 68 policjantów, czyli 34 patrole prewencji, reprezentujące wszystkie jednostki naszego garnizonu (komendy w Katowicach i Częstochowie wystawiły po dwa patrole).

Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek. Uczestnicy zawodów musieli pokonać tor przeszkód - w tej konkurencji najlepszy okazał się patrol z komendy powiatowej w Raciborzu. W konkurencji "Techniki obezwładniania osób" (każdy z członków patrolu losował i wykonywał dwie techniki) najwyższą punktację uzyskała para z Sosnowca. Następnego dnia policjanci uczestniczyli w sprawdzianie wiedzy zawodowej - w ciągu 40 minut udzielili odpowiedzi na 40 pytań testowych. Zwyciężyli w tej konkurencji mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Z kolei na strzelnicy zawodnicy musieli wykazać się w trakcie strzelania sytuacyjnego, oddając po biegu 12 strzałów (ze zmianą magazynka) do celów oddalonych o 15 i 20 metrów. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci tyskiej komendy.

Klasyfikacja końcowa, podsumowująca wyniki we wszystkich konkurencjach, przedstawia się następująco:

I miejsce (107 punktów) - Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Patrol w składzie: 

  • sierż. Michał Hibner
  • post. Ryszard Tyczyński 

II miejsce (104 punkty) - Komenda Miejska Policji w Żorach

Patrol w składzie:

  • sierż. szt. Paweł Burak
  • st. post. Karol Kostka

III miejsce (103 punkty) - Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie

Patrol w składzie:

  • sierż. Bogdan Stefaniak
  • st. sierż. Arkadiusz Sikora

Tuż za podium uplasowali się policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KMP Mysłowice z wynikiem 98 punktów.

W trakcie uroczystego zakończenia zawodów nagrody najlepszym zawodnikom wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, w towarzystwie insp. Rafała Kochańczyka - Komendanta katowickiej szkoły policji, gospodarza zawodów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia zawodów i wzięcia udziału w zaciętej rywalizacji. Najlepszym życzymy zaś kolejnych sukcesów - dwie najlepsze pary będą reprezentowały nasze województwo na ogólnopolskich zawodach par patrolowych, które tradycyjnie odbędą się w Słupsku.