Wiadomości

Zatrzymany kierowca fiata w stanie po użyciu i dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Data publikacji 01.06.2018

Policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali trzech uczestników ruchu drogowego, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. 30 maja "wpadł" kierowca fiata w stanie po użyciu alkoholu i rowerzysta z ponad 2 promilami, a 31 maja rowerzysta z 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowanie. Piłeś? Nie jedź!

Kolejni kierujący pod wpływem alkoholu w rękach mysłowickich stróżów prawa. W minioną środę 30 maja około godziny 14.55, policjanci drogówki na ul. Piastów Śląskich zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. 46-letni mieszkaniec Tychów w wydychanym powietrzu posiadał 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za jazdę po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Tego samego dnia około godziny 17.50 na ul. Brzezińskiej uwagę policjantów zwrócił "niepewny" rowerzysta. Przeczucie nie myliło mundurowych, 46-letni mieszkaniec Mysłowic w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 500zł.

W Boże Ciało 31 maja około 16.25, na ul. Konopnickiej  policjanci zatrzymali rowerzystę, którego badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 0,9 promila. 39-letni mieszkaniec Bierunia również został ukarany mandatem w wysokości 500zł.

Apelujemy do WSZYSTKICH uczestników ruchu drogowego o zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze.