Kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 09.05.2018

Policjanci z mysłowickiej i sosnowieckiej „drogówki” patrolując trasę S1 na terenie Mysłowic, zatrzymali do kontroli kierującego, który mimo utraconych uprawnień zdecydował się na jazdę Iveco. 45-letni mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

Wczoraj, mundurowi mysłowickiej i sosnowieckiej drogówki, pełniąc służbę ukierunkowaną na kontrolę czasu pracy kierowców, w Mysłowicach na trasie S1 zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Iveco. Podczas kontroli okazało się, że kierujący 45-letni mieszkaniec województwa opolskiego nie posiada uprawnień, gdyż zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

Przypominamy:

Art. 180a k.k. - Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.