IV Regionalna Zabawa Edukacyjna z policjantami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

IV Regionalna Zabawa Edukacyjna z policjantami

Data publikacji 29.09.2017

Dzisiaj w Hali Widowiskowo - Sportowej w Mysłowicach odbyła się IV Regionalna Zabawa Edukacyjna dla klas II pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Impreza ta jest doskonałą promocją sportowego stylu życia i właściwych postaw wśród dzieci dopingujących swoje drużyny. Do udziału w imprezie zaproszono mysłowicką policję oraz przyjaciela najmłodszych SZNUPKA.

Zabawa edukacyjna została zorganizowana we współpracy z mysłowicką policją, strażą miejską i strażą pożarną. Na zaproszenie organizatorów odpowiedział również "Sznupek" - policyjna maskotka, którą uwielbiają dzieci. Każdą szkołę reprezentowała dziewięcio-osobowa drużyna.  Poza szkołami podstawowymi z Mysłowic, do wspólnej zabawy organizatorzy zaprosili dodatkowo szkołę z Jaworzna oraz Sosnowca. Uczniowie rywalizowali o punkty w zabawach edukacyjnych oraz sportowych. Nad poprawnością wykonywania zadań czuwało jury składające się z przedstawicieli służb mundurowych i przedstawicieli lokalnego samorządu. Wszystkie reprezentacje otrzymały nagrody rzeczowe, a najlepsze drużyny, które uplasowały się na podium, otrzymały dodatkowo okolicznościowe puchary. Inicjatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mysłowicach.

Po zakończonych zmaganiach przed halą widowiskowo-sportową na uczestników zabawy czekały pojazdy mysłowickich służb. Każdy kto chciał, mógł zasiąść za kierownicą radiowozów, a także osobiście sprawdzić i przetestować ich wyposażenie.