Wiadomości

Kompletnie pijana matka opiekowałą się z 3-latkiem

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci mysłowickiego referatu patrolowo-interwencyjnego otrzymali informację o matce, która kompletnie pijana opiekuje się dzieckiem. Zgłoszenie potwierdziło się, matka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W miniony weekend stróże prawa z mysłowickiej patrolówki na jedną z interwencji, zostali skierowani w rejon dzielnicy Janów. Według zgłoszenia od zaniepokojonego mieszkańca mysłowic, w godzinach wieczornych nietrzeźwa kobieta miała spacerować z małym dzieckiem. Po penetracji wskazanego rejonu, funkcjonariusze napotkali odpowiadającą rysopisowi kobię. Wraz z nią był 3-letni syn kobiety oraz koleżanka, od której również czuć było silną woń alkoholu. Jak się okazało, nieodpowiedzialna matka 42-letnia mieszkanka Mysłowic w organizmie ponad 3 promila alkoholu, a jej koleżanka nie wiele mniej. Po zakończonych czynnościach 3-latek został przekazany pod opiekę ojca.

Policja teraz sprawdza, czy swoim zachowaniem kobieta naraziła swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O całej sytuacji powiadomiony zostanie także sąd rodzinny.

Zachowanie zaniepokojonego mieszkańca mysłowic, który powiadomił policję jest przykładem prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz- akceptujesz!".