NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI - oznakuj swój rower - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI - oznakuj swój rower

Policjanci zachęcają cyklistów do znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru. Działania "Oznakuj rower" prowadzone są przez Komendę Miejską Policji w Mysłowicach oraz Straż Miejską, a współorganizatorem jest Urzędem Miasta w Mysłowicach.

4 września na mysłowickim Rynku mundurowi oznakowali kolejnych 60 jednośladów. Wspólne przedsięwzięcie lokalnego magistratu, policji i straży miejskiej spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Mysłowiccy funkcjonariusze wspólnie oznaczyli już w sumie blisko 200 rowerów z terenu miasta. To kolejna i nie ostatnia taka akcja, realizowana w celu poprawy bezpieczeństwa w mieście.
W czasie prowadzonych działań st. asp. Tomasz Bratek ze śląskiej drogówki przypominał zebranym o głównych celach prowadzonego przedsięwzięcia. Zachęcał również posiadaczy jednośladów, którzy się jeszcze nie zdecydowali na oznakowanie swoich rowerów aby to uczynili. W przypadku odzyskania skradzionego roweru, da to możliwość szybkiej identyfikacji właściciela. Zasadniczym przesłaniem prowadzonych akcji jest walka z rowerowymi złodziejami.

Aby oznakować swój rower, wystarczy pojawić się z nim we wskazanym w harmonogramie miejscu:


 

O kolejnych terminach akcji znakowania rowerów będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej KMP Mysłowice oraz Urzędu Miasta w Mysłowicach. Warto pamiętać, że należy wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu lub kartę gwarancyjną roweru, który ma być oznakowany. Wykonanie graweru jest całkowicie bezpłatne, należy jednak zadbać o to, by rower spełniał wszelkie wymagania.


Przypominamy o przepisowym wyposażeniu roweru:

  • z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
  • co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy 

Termin kolejnej akcji:

- 10 września br. / godz. 14.00-18.00 – dzielnica Wesoła ( Dożynki miejskie )