Mundurowi będą wręczać odblaski - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Mundurowi będą wręczać odblaski

Data publikacji 31.08.2017

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, otrzymali od Urzędu Miasta Mysłowice , gadżety odblaskowe, w postaci opasek, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa dzieci oraz mieszkańców naszego miasta, na drodze.

Wczoraj, (30 sierpnia br.), odbyło się spotkanie z przedstawicielką Urzędu Miasta Mysłowice, podczas którego na ręce Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Aleksandry Jasińskiej zostały przekazane gadżety odblaskowe. Opaski, które otrzymali mysłowiccy funkcjonariusze, mają służyć do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta na drodze. Mundurowi będą wręczać ufundowane przez Urząd Miasta Mysłowice odblaski w czasie trwania akcji " Bezpieczna droga do szkoły" oraz podczas spotkań, na których prowadzone będą prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. 

Odblaski, które otrzymali policjanci, znacznej mierze przyczynią się do wzmocnienia treści przekazywanych podczas prelekcji z uczniami na temat m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Elementy odblaskowe noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają dbać o widoczność pieszych.
Mysłowiccy mundurowi przez cały rok szkolny prowadzą  spotkania, prelekcje oraz  warsztaty z udziałem dzieci i młodzieży, podczas których uczniowie poznają podstawowe zasady bezpiecznych zachowań na drodze jak i podczas jazdy środkami komunikacji. Jednym z wiodących tematów spotkań są aspekty dotyczące potrzeby stosowania elementów odblaskowych przez pieszych, a także bezpiecznego zachowania na drodze w sytuacjach zagrożenia.