Wiadomości

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO...NAD WODĄ” W MYSŁOWICACH

Data publikacji 06.07.2017

Wczoraj na terenie Parku Słupna w Mysłowicach odbyło się spotkanie z serii "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą". Przedsięwzięcie zainicjowali mysłowiccy policjanci, a realizowane było dzięki wsparciu innych służb i instytucji. Na uczestników, oprócz nieocenionej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, czekało wiele atrakcji.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zorganizowali spotkanie w ramach akcji edukacyjnej pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą" przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Kampania jest organizowana pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Policjanci realizowali przedsięwzięcie przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Mysłowicach, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, WOPR Jaworzno, ITVM Mysłowice. Inicjator spotkania asp. Dariusz Opatrzyk mundurowy z mysłowickiej jednostki przywitał wszystkich obecnych oraz przedstawił założenia i cele akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą", a także zaprosił do korzystania z przygotowanych atrakcji.

Akcja ta poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą, a jej głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Na uczestników przedsięwzięcia czekało mnóstwo atrakcji takich jak: pokazy z zakresu zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, z zakresu udzielania pomocy osobie oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach mogących wystąpić podczas wakacji. Ponadto dzieci miały możliwość zobaczyć pokazy z użyciem motorówki w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej z Mysłowic oraz inscenizacje akcji ratowniczej w wykonaniu ratowników WOPR. Na zakończenie każdy z uczestników mógł skorzystać z przejażdżki motorówką wraz z mundurowymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia.

Ładowanie odtwarzacza...