Wiadomości

„Dzielnicowy Bliżej Nas”- jeszcze bliżej obywatela oraz nowoczesne formy kontaktu

Data publikacji 11.05.2017

Podczas obchodów swoich rejonów dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach rozpowszechniają informacje o nowoczesnych formach kontaktu z Policją. Aplikacja „Moja komenda” to mobilna wyszukiwarka niezbędnych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych.

Szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowymi jest możliwe dzięki aplikacji „Moja komenda”, która powstała w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Uwzględnia też dodatkowe jednostki, takie jak rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Dostępna jest na telefony z Androidem i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Informacja o tej formie kontaktu z Policją rozpowszechniana jest przez dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach podczas spotkań z mieszkańcami. W trakcie obchodu swoich rejonów policjanci rozdają ulotki i plakaty. Informują o zaletach korzystania z aplikacji. Jak prosto i szybko ją zainstalować, a także jak intuicyjne z niej korzystać. Pamiętajmy, że nie jest to jedyna forma kontaktu z Policją. Funkcjonariusze propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Z interaktywnej mapy skorzystać może każdy. Zgłoszenia są anonimowe. Nie trzeba podawać swoich danych. Każda informacja pojawiająca się na mapie jest zawsze weryfikowana.