Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Data publikacji 21.04.2017

Policjanci mysłowickiej patrolówki na ul. Bończyka zatrzymali 51-letniego kierującego pojazdem marki Dacia. Mieszkaniec Mysłowic posiadał w organizmie 1,33 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Interwencja funkcjonariuszy poprzedzona była anonimowym zgłoszeniem czujnego mieszkańca naszego miasta.

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach wczoraj około godziny 1:00 w nocy na podstawie anonimowego zgłoszenia od mieszkańca naszego miasta udali się na ul. Bończyka, gdzie miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Na miejscu stróże prawa zatrzymali do kontroli pojazd marki Dacia. Okazało się, że kierujący 51-letni mężczyzna posiadał 1,33 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę na „podwójnym gazie” mieszkańcowi Mysłowic oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 . Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.