Dwa medale Mistrzostw Polski dla Mysłowic

Data publikacji 30.03.2017

W miniony weekend w województwie świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Pracowników Służb Mundurowych w Badmintonie. Już po raz piąty zostali wyłonieni Mistrzowie Polski. Honorowy patronat nad imprezą objął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Jednym z celów organizowanych mistrzostw jest przede wszystkim promocja i popularyzacja badmintona w środowisku służb mundurowych. O tytuł Mistrza Polski walczyło ponad stu zawodników. Eliminacje trwały całą sobotę do późnych godzin wieczornych, zaś w niedzielę zostały rozegrane mecze finałowe. Z roku na rok poziom Mistrzostw rośnie, a walka między zawodnikami jest bardzo wyrównana. Poza nagrodami przyznanymi w poszczególnych kategoriach, swoje wyróżnienia przyznały też poszczególne służby mundurowe – Policja, Straż Pożarna oraz Świętokrzyska Grupa IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji.

Jako jedyny w tych zawodach, śląski garnizon reprezentował asp. Dariusz Opatrzyk z KMP Mysłowice. Wśród tak licznej grupy uczestników nasz funkcjonariusz w grze singlowej w kategorii 35 + zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Wszystkie swoje pojedynki w fazie grupowej, a następnie w 1/16 i w ćwierćfinale zwyciężył wynikami 2:0 - bez straty własnego seta. Dopiero w pojedynku półfinałowym musiał uznać wyższość kolegi Łukasz Pieniążka z KWP w Rzeszowie (19:21, 14:21) późniejszego triumfatora Mistrzostw.

Zawodnicy w tych zawodach mogli uczestniczyć w dwóch kategoriach. Wspólnie z Ewą Lesiuk reprezentującą Ochotniczą Straż Pożarną, wystąpili wspólnie w grze mixtowej.

W tej kategorii również uzyskali bardzo dobrą lokatę. Wygrali wszystkie swoje pojedynki grupowe bez straty w setach. Dopiero w meczu półfinałowym ulegli Aleksandrze Osieckiej/Pawłowi Jezierskiemu funkcjonariuszom z KWP Radom (14:21, 15:21). Ostatecznie zajęli trzecie miejsce i zdobyli dla Śląska kolejny brązowy medal

3/4. Łukasz Nowakowski/Aleksandra Niedźwiedź – KMP Wrocław

Gratulujemy i liczymy na jeszcze wyższe lokaty na kolejnych mistrzostwach w przyszłym roku.