Wiadomości

Brak uwagi za kierownicą przyczynił się do utraty prawa jazdy

Data publikacji 16.03.2017

Mysłowiccy policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. Prawdopodobnie jej brak przyczynił się do wczorajszego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. W jego wyniku 72- letnia mieszkanka Mysłowic trafiła do szpitala. Kierującemu, który w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Wczoraj około godziny 18:55 na ul. Wielka Skotnica w Mysłowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Kierujący pojazdem marki FORD, 26- letni mieszkaniec Mysłowic potrącił osobę znajdującą się na prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana 72- letnia mieszkanka Mysłowic została przewieziona do szpitala z obrażeniami głowy oraz biodra. Mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu był trzeźwy. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby doprowadzić do zdarzenia na drodze. Brak uwagi za kierownicą wiązać się będzie z surowymi konsekwencjami dla kierującego pojazdem. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie.

Stróże prawa uprzedzają, że wszelkie agresywne zachowania kierowców na drogach oraz rażące naruszenia przepisów będą surowo karane. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że każdy szczególnie niebezpieczny manewr może doprowadzić do tragedii, dlatego też w uzasadnionych przypadkach policjanci nadal będą zatrzymywać prawa jazdy i kierować wnioski do sądu. Apelujemy o wyobraźnię i ostrożność!