Wiadomości

W dwa dni trzech kierujących na „podwójnym gazie”

Data publikacji 14.03.2017

W dwa dni policjanci „drogówki” zatrzymywali na gorącym uczynku trzech kierujących „na podwójnym gazie”. Wszyscy odpowiedzą teraz za swoją lekkomyślność przed sądem.

W minione dwa dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali na gorącym uczynku trzech kierujących „na podwójnym gazie”. W niedzielne popołudnie na ul. Kosztowskiej stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 56-letniego mieszkańca Mysłowic- wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 0,43mg/l, ponadto osoba posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jednośladów do roku 2020. Kilka godzin później na ul. Obrzeżna Północna mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault, którym kierowała 48- letnia mieszkanka Mysłowic. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,39mg/l. Dzisiaj w godzinach rannych na ul. Ziętka kierujący pojazdem Nissan 64-letni mieszkaniec Mysłowic został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol mysłowickiej „drogówki”. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,30 mg/l. Wszyscy odpowiedzą teraz za swoją lekkomyślność przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 . Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.