Wiadomości

Mysłowicka „drogówka” wręczała kwiaty trzeźwym kobietom za kółkiem

Data publikacji 09.03.2017

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wielkie niebezpieczeństwo na drogach stanowią pijani kierowcy. Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Nie tylko w tym szczególnym dniu, ale także przez cały okrągły rok zachęcamy do świętowania i okazywania szacunku wszystkim kobietom. Policjanci mysłowickiej „drogówki” wręczali kwiaty trzeźwym Paniom zatrzymanym podczas prowadzonej wczoraj akcji „Trzeźwość” na drogach Mysłowic.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu to główna idea wczorajszej akcji policjantów z mysłowickiej drogówki. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach w ramach wczorajszych działań wręczali kwiaty każdej trzeźwej kierującej zatrzymanej do kontroli. Zwiększona ilość kontroli drogowych, które policjanci prowadzili w ramach kampanii walki z pijanymi kierowcami wpłynąć ma na podniesienie bezpieczeństwa na drogach i ulicach. Wczoraj mysłowicka drogówka wyeliminowała dwóch kierowców „na podwójnym gazie”. Na ul. Obrzeżnej Płn. stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego 31-letniego mieszkańca Mysłowic, który kierował pojazdem VW Passat- wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 0,80mg/l. Kilka godzin później na ul. Murckowskiej patrol zatrzymał 56-latka, który kierował motorowerem a badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0.63 mg/l. Nie wszyscy kierujący odpowiedzialnie świętowali ten wyjątkowy dzień. Zdecydowanie odradzamy jednak siadania za kierownicą w sytuacji, gdy naszemu świętowaniu towarzyszy alkohol.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto przestępstwo to wiąże się z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Wobec takiego kierującego sąd może także orzec obok zakazu prowadzenia pojazdów, podanie wyroku do publicznej wiadomości.